SIEĆ NERDHEIM:

FIFA Organizuje Sekcję Partnerską eSportu

Światowy Związek Piłki Nożnej FIFA dostrzegł korzyści z mocniejszego zaangażowania się w eSport, doceniając globalną popularność gier takich jak seria PES. Dlatego FIFA ogłosiła właśnie, że tworzy strukturę partnerską dla podmiotów, które chcą współpracować z tą organizacją. Program dla partnerów FIFA zostanie podzielony na trzy działy: Piłki Nożnej Mężczyzn, Piłki Nożnej Kobiet oraz eSportu. Ale rosnące zainteresowanie eSportem futbolowym bierze się nie tylko z atrakcyjności turniejów gier takich jak PES. Kibice doceniają też możliwość obstawiania zakładów na eSport, dostępnych u czołowych bukmacherówm takich jak ggbet.

Partnerzy, którzy skorzystają z propozycji FIFA, będą uzyskają mocniejszą pozycję we wszystkich eSportowych turniejach, organizowanych z udziałem tego związku piłki nożnej. Ten nowy model współpracy zapewni także partnerom rozszerzone prawa handlowe, w tym do posługiwania się nazwą związku dla wszystkich turniejów drużyn narodowych, w tym najbardziej prestiżowego z nich, Mistrzostw Świata.

Najlepiej wyjaśnił to dyrektor handlowy FIFA, który podkreślił, że organizacja stara się dzięki temu jeszcze lepiej promować futbol na całym świecie. Piłka nożna ma być także bardziej inkluzywna i lepiej dostępna dla każdego. Lepiej rozbudowana struktura handlowa, która obejmuje także promocję związku w eSporcie sprawi, że marka FIFA będzie lepiej dostępna nie tylko dla wielkich marek, ale także mniejszych. Mogą to być na przykład niezależne gry piłkarskie, czy małe organizacje eSportowe, skupiające graczy w gry futbolowe.

To zresztą nie jedyne przedsięwzięcie, jakie ta światowa organizacja piłkarska podjęła ostatnio w kierunku eSportu. Niedawno powstała bowiem FIFAe, która organizuje własne turnieje gier z serii FIFAe Club, FIFAe World Cup, czy FIFAe Nations. W tej ostatniej rywalizuje polska drużyna narodowa z zawodnikami takimi jak Furman, Bejot, czy Tundradamie. Ważną cechą tych zawodów jest możliwość dołączenia do nich nawet przez mniej znane drużyny – o ile tylko przejdą kwalifikacje. Światowa organizacja futbolowa rzeczywiście wydaje się więc iść w stronę demokratyzacji eSportu nawet na najwyższym poziomie.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Enable Notifications    OK No thanks