SIEĆ NERDHEIM:

Cybersport — dyscyplina stanie się jeszcze bardziej popularna w 2023 roku

Jeszcze kilka lat temu gry internetowe były uważane za dziecięcą zabawę, a dorośli miłośnicy tego typu rozgrywki nie byli traktowani poważnie? Świat się zmienił, bo dziś na gry wideo patrzy się z zupełnie innej perspektywy, a średnia wieku graczy wzrosła do ponad 40 lat.

Gry wideo to popularny sposób na oderwanie się od codziennych problemów i miłe spędzenie czasu wolnego. Cybersport stał się bardzo popularnym sportem, a jego turnieje oglądają miliony ludzi na całym świecie. W serwisie gg bet można uzyskać dostęp do transmisji najpopularniejszych wydarzeń eSportowych całkowicie za darmo.

Krótka historia cybersportu

Droga cybersportu rozpoczęła się jeszcze w latach 70-tych, ale większe zainteresowanie dyscyplina zyskała głównie w latach 90-tych. Jednak dopiero w XXI wieku cybersport stał się tak popularny. To, co kiedyś było zabawą wśród przyjaciół, przerodziło się w grę na poziomie profesjonalnym, gdzie kręcą się duże pieniądze, a gracze muszą poświęcić się grze.

Rok 2022 był bardzo udany w kręgach eSportowych, gdyż w ciągu roku miliony ludzi oglądały różne turnieje na światowym poziomie, a gracze podpisali kontrakty z wielkimi firmami, takimi jak np. Coca Cola. Można powiedzieć, że w 2022 roku środowiska cybersportowe były u szczytu popularności, a sukces tylko rósł. Popularność gier konkurencyjnych rośnie z roku na rok, więc w 2023 roku możemy spodziewać się takiego samego wzrostu i popularności jak w roku poprzednim.

Najpopularniejsze wydarzenia eSportowe w 2023

Na przestrzeni 2023 roku w eSporcie zobaczymy kilka różnych wydarzeń, które przyciągną przed ekrany miliony widzów. Niektóre z nich trwają zaledwie kilka godzin, inne mogą trwać nawet kilka dni. Największe imprezy cybersportowe oferują również największe nagrody i najbardziej emocjonujące konkursy. Podczas gdy główne wydarzenia nie przebiegają w napiętym tempie, w ciągu roku może być również wiele mniejszych turniejów.

Oto najważniejsze imprezy eSportowe, które odbędą się w 2023 roku:

  • The International
  • Dota Pro Circuit 2023
  • BLAST.tv Paryż Major 2023
  • Intel Extreme Masters Katowice 2023
  • ESL Pro League Season 17
  • IEM Fall 2023
  • BLAST Premier Series
  • Valorant Champions Tour 2023

The International Dota 2 to jeden z najbardziej oczekiwanych turniejów sezonu, z pulą nagród, która może sięgać dziesiątek milionów dolarów. Kolejnym z największych turniejów sezonu jest CS:GO Major Championship, w którym udział biorą aż 24 drużyny. League of Legends World Championship to jedna z największych imprez eSportowych organizowanych przez Riot Games. Blizzard Entertainment organizuje również Overwatch World Championship (OWWC). Obok tych mniejszych, ale popularnych imprez są np. FIFA World Cup, Call of Duty League.

Cybersport — perspektywy rozwoju w 2023

Z roku na rok najpopularniejszymi dyscyplinami w eSporcie były League of Legends, DOTA 2 oraz Counter Strike, a zwłaszcza Counter Strike: Global Offensive. Największą popularnością wśród Finów cieszy się Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), ale na arenie międzynarodowej League of Legends (LoL) jest jedną z najpopularniejszych gier. Podczas Mistrzostw Świata w 2022 roku gracze LoL zgarnęli pulę nagród w wysokości 2 miliony dolarów.

Liczba widzów imprez cybersportowych z roku na rok systematycznie wzrasta wraz ze wzrostem zainteresowania cybersportem i świadomości istnienia tego sportu. Z roku na rok cybersport zyskuje kolejnych widzów, fanów i graczy, którzy przyczyniają się do wzrostu i popularności tego sportu. W 2023 roku spodziewane są jeszcze więcej wydarzeń eSportowych na całym świecie.

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki