SIEĆ NERDHEIM:

Battlefield 2042 nadchodzi! Ma być multiplayerowy dzięki Battlefield Portal

Battlefield 2042 będzie mieć premierę już jesienią. Coraz więcej dowiadujemy się o kolejnej odsłonie popularnej serii strzelanki Battlefield. Ostatnie karty, jakie odsłoniło EA, wskazują, że będzie to w pełni muliplayerowe doświadczenie gry dzięki Battlefield Portal.

Battlefield to seria gier strzelankowych, głównie w pierwszej osobie (z wyjątkiem Battlefield Heroes, gdzie było TPP), stworzonych przez Digital Illusions CE i wydawane przez Electronic Arts. Pierwsza gra, Battlefield 1942, ukazała się w roku 2002, i dotyczyła II wojny światowej. Potem kolejne odsłony Battlefield przenosiły graczy w realia wojny wietnamskiej lub dotyczyły fikcyjnych konfliktów czasów współczesnych lub przyszłych. Gra jest tak popularna, że ma swoje własne e-sportowe turnieje, na które można obstawiać z bonusem w Betclic lub u innych buków.

Kolejna odsłona Battlefield, czyli Battlefield 2042, będzie ponownie dotyczyć fikcyjnego konfliktu w przyszłości, jak wskazuje sama nazwa. Premiera zapowiedziana jest na 22 października tego roku, a gra ukaże się w wersji na PC, na konsole PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4 i Xbox One. Co zaoferuje nam Battlefield 2042? Co rusz EA odkrywa kolejne karty, a ostatnia informacja naprawdę może zachwycić fanów. Na konferencji EA Play Live kanadyjski wydawca opowiedział o Battlefield Portal, który wjedzie w skład Battlefield 2042 jako jeden z trzech podstawowych elementów gry, obok Wojny Totalnej z Podbojem i Przełamanej oraz Strefy Zagrożonej, o której na razie nie wiemy nic. Wracając jednak do Battlefield Portal, to beta testy platformy mają ruszyć już we wrześniu.

A czym będzie Battlefield Portal? Specjalnie stworzoną na potrzeby gry platformą społecznościową, na której gracze będą mogli wypróbować swoją kreatywność. Jak mówił na konferencji EA, Justin Wiebe, senior design director w Ripple Effect Studios:

„Battlefield Portal to prawdziwy list miłosny do naszych zagorzałych i długoletnich fanów. Stworzyliśmy zestaw narzędzi, które naprawdę dają społeczności szansę na stworzenie własnych, charakterystycznych doświadczeń z Battlefielda, a jednocześnie przywracają te kultowe klasyki Battlefielda. Nasi weterani mogli się nimi rozkoszować, a nowi gracze będą mieć szansę przeżycia ich po raz pierwszy.”

Battlefield Portal będzie swego rodzaju sand boxem do tworzenia sieciowych potyczek z wybranymi przez graczy ustawieniami, z inną logiką gry niż pozostałe tryby i z mieszanką elementów z Battlefield 2042 i poprzednich części. Portal umożliwi tworzenie własnych meczów z użyciem specjalnego edytora. Gracz uzyska dostęp do różnych map, broni, pojazdów i przedmiotów znanych z całej serii. Samodzielnie będzie ustanawiał zasady rywalizacji i tworzył spotkania z innymi graczami. Jednym słowem – będzie można popuścić wodze fantazji i zabawić się na całego.

Jeśli chodzi o dostępne dla graczy elementy, to będą do dyspozycji:

Klasyczne mapy:

 • Battle Of The Bulge (Battlefield 1942),
 • El Alamein (Battlefield 1942),
 • Arica Harbor (Battlefield: Bad Company 2),
 • Valparaiso (Battlefield: Bad Company 2),
 • Caspian Border (Battlefield 3),
 • Noshahr Canals (Battlefield 3).

Różnego rodzaju bronie oraz akcesoria:

 • ponad 40 broni z 3 Teatrów wojny,
 • M1 Garand, Panzerschreck, G3, M416 i inne,
 • arsenał z Wojny totalnej z Battlefield 2042,
 • ponad 30 akcesoriów z 3 Teatrów wojny,
 • przedmioty zwiadowcze, takie jak MAV i Radio Beacon, defibrylator i Bot EOD
 • akcesoria z Battlefield 2042

Pojazdy takie jak:

 • ponad 40 pojazdów z 3 Teatrów wojny,
 • The Spitfire i B17 Bomber z nowoczesnymi Quad Bike i Little Bird,
 • pojazdy z Wojny totalnej z Battlefield 2042.

Jeśli zaś chodzi o armie, to powrócą klasyczne frakcje, z możliwością mieszania i łączenia 7 armii z innych tytułów i wykorzystania specjalistów z Battlefield 2042, a także dostępne będą armie brytyjska, amerykańska i niemiecka z 1942 oraz amerykańska i rosyjska z Bad Company 2 (wyłącznie w Battlefield Portal). Wraz z armiami wrócą archetypy żołnierzy jak szturmowiec, inżynier, zwiadowca i żołnierz wsparcia.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Enable Notifications    OK No thanks